Akkum Pansiyonları - Kızkalesi Silifke Mersin
loading 0%

Mersin Silifke ilçesine bağlı Akkum tatil beldesi nezih ve sakin yapısı ile tatilcilerin en uğrak noktalarından birisi konumunda... Akdenizin berrak denizi ve Akkum'un eşsiz altınkumuna sahip plajımızın denizi ise çocuklarınızı güvenle bırakabileceğiniz kadar güvenli...

Akkum, bağlı olduğu Silifke ilçesine yaklaşık 30 km Mersine ise 50 km mesafede bulunmaktadır. Her saat başı kalkan Silifke Koop otobüsleri ile hem Mersinden hemde Silifke'den Akkum'a toplu taşıma araçları ile ulaşmak oldukça kolaydır.

Tarihsel bakımdan sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış Torosların eteklerinde bulunan Akkum koyu yılın her mevsimi sakin denizi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca kültür turizmi açısından da oldukça zengin olan bölge'de Cennet, Cehennem Obrukları, Astım Mağarası, Kız Kalesi, Adamkayalar, Uzuncaburç gibi bir çok tarihi mekan bulunmaktadır.

Konsept gereği Akkum'da konaklama şekli genellikle Pansiyon ve Apart Otel şeklindedir. Eğlence yerleri ise yakınlarda bulunan Kız Kalesi ve Susanoğlu'nda bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız için 2 adet market bulunmaktadır.